טיפ מאת הרבלייף: לאכול בריא, לשמור על הבריאות ולחסוך כסף

יוקר המחייה מחייב אותנו לקצץ בהוצאות שנחשבות למותרות או שאנו חושבים שאפשר להסתדר בלעדיהן. לעיתים מדובר במינוי לחדר כושר או במוצרי מזון בריאים יותר (ויקרים יותר). ואז אנו שואלים את עצמנו מדוע זה כל כך יקר לשמור על אורח חיים בריא? מדוע פיצה רגילה לעולם תהיה זולה יותר מפיצה ללא גלוטן או פיצה טבעונית? במקום לוותר על פעילות ספורטיבית ועל תזונה נכונה הכירו מספר טיפים לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה בזול. המאמר מבוסס על מאמרה של סוזן באוורמן, יועצת התזונה של חברת הרבלייף.

  1. הרבלייף היא חברת תזונה בריאה המאמינה בתזונה נכונה ואורח חיים בריא. לצורך המאמר הרבלייף גיסו את יועצת התזונה שלהם לתת מספר טיפים.
  2. אכלו בבית – החיסכון הכספי בלאכול בבית ולא בחוץ אין צורך להסביר. אבל לאכילה בבית ישנם יתרונות בריאותיים רבים. אתם קובעים מה המרכיבים והכמויות באוכל, ואתם נמנעים מאוכל לא בריא שקיים בחוץ.
  3. הפחיתו בבשר ובדגים – ארוחות צמחוניות לעיתים תכופות יותר יעזרו לכם לשמור על הבריאות ולחסוך בעלות הבשר והדגים. תוכלו לשלב יותר קטניות ודגנים בתפריט היומי שלכם.
  4. לרכוב על אופניים וללכת ברגל – הטיפ הזה יחסוך לכם גם דלק וגם כסף על חדר כושר. אם אתם צריכים להגיע למקום מסוים שנמצא מרחק סביר להליכה או לרכיבה על אופניים אין סיבה שתיסעו ברכב. אם תתמידו בפעילות זו במהלך היומיום אין סיבה שתלכו לרוץ בחדר כושר.
  5. הימנעו ממשקאות קלים – לא מדובר רק בחיסכון כספי אדיר על משקאות מלאי סוכר אלא גם במהלך בריאותי חשוב ביותר. אם בא לכם משקה מוגז – שתו סודה. אם מתחשק לכם משהו מתוק – אכלו פרי, גם זול וגם בריא.
  6. גדלו ירקות בבית – טיפ טוב למי שיכול להקצות חלק קטן בגינה או במרפסת לגידול ירקות שונים או תבלינים שיוסיפו המון בריאות לתזונה שלכם וגם יחסכו לכם כסף. תוכלו להתחיל עם ירקות פשוטים כמו חסה שקל מאוד לגדל, והתוצרת שלהם גדולה.

לסיכום

בהחלט אפשר לחסוך כסף ולשמור על אורח חיים בריא. העיקרון הוא לעשות דברים בכוחות עצמכם. התאמנו ללא חדר כושר, אכלו בבית וגדלו את האוכל שלכם. נכון, אין זה קל, אך לאורך זמן זה משתלם כלכלית ובריאותית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *