ייעוץ לחברות

אם היו אומרים לכם שקיים פתרון קסם עבור העסק שלך, שבעזרתו תוכלו לשפר את ההכנסות והרווחים, הייתם מסכימים? במאמר הזה נדבר על פתרון מקצועי, אמנם לא פתרון קסם, כי פתרון שכזה קיים רק באגדות. פתרון מקצועי כמו שזה שעליו נדבר, מגיע עם תהליך מחשבתי ומעשי, אך שווה כל מאמץ.

היום ניתן לראות חברות רבות קמות ונוצרות, אך לא הרבה מהן שורדות בשוק. ולעתים הן אף מתרסקות. ומה הסיבה? יכולות להיות כל כך הרבה סיבות לכך שחברה לא מצליחה להחזיק מעמד. לדוגמא:

  • אי תכנון מראש. יזמים רבים הוגים רעיון מצוין שיכול בהחלט להיות אחלה מוצר, אך הם אינם מתכננים נכון את המהלכים מראש, ומכאן שאינם צופים את המשברים שעלולים לקום להם בדרך, על כן הם פוגשים במכשול באופן פתאומי, ואיתו צריכים להתמודד. במקרים רבים הם אינם מצליחים, והחברה כמו שקמה, כך נופלת. תכנון נכון מראש בצורת בניית תוכנית עסקית מסייע לסדר את הדברים בצורה מסודרת, ולדעת מהם השלבים בכל רגע נתון, אין הפתעות בדרך.
  • הכסף נגמר. עסקים רבים נפתחים בלי שיש להם מספיק כסף לו הם נדרשים בשביל ההקמה ובשביל ההוצאות השוטפות. צריך לתכנן מראש את התקציב הראשוני שיש להשקיע וכן את ההוצאות החודשיות לכל פעולה ופעולה. צריך לדעת להתנהל מול מקורות המימון השונים, ולבחור את המקור שמספק את הפתרון הטוב ביותר.
  • אי יכולת לנהל. לא כל יזם ובעל חברה יודע לנהל. כדי להיות מנהל טוב צריך כישורים מתאימים. צריך לקחת בחשבון שהניהול מתייחס לכמה גורמים במקביל: ניהול לקוחות, ניהול ספקים, ניהול עובדים וכדומה. לדוגמא, ישנם מנהלי חברה שאינם יודעים להתייחס לעובדים שלהם כפי שצריך, ובשל יחסי עובד מעביד שאינם תקינים העובד חש שאינו מרוצה בתפקידו, והתפוקה שלו יורדת. מצב כזה עלול להשפיע באופן שלילי על צוות העובדים במקום העבודה ועל לקוחות החברה, דבר המשפיע באופן ישיר על הכנסות החברה.

אלו רק 3 דוגמאות ככה על קצה המזלג. חברות רבות קמות כמו פטריות אחרי הגשם, אך הן גם נופלות זו אחר זו, בגלל אותן סיבות שפורט לעיל ובגלל סיבות נוספות שקצרה היריעה מלהכיל.

אם הזכרנו קודם פתרון מקצועי אז הוא אכן קיים. ישנן חברות המספקות שירותי ייעוץ לחברות, אלו מתמחות בייעוץ וליווי אישי ומקצועי לבתי עסק וארגונים, בין אם קטנים ובין אם גדולים. יש להן את הידע והניסיון בתחום הכלכלי, ניהולי, עסקי. הן מכירות את העולמות האלה ישר והפוך ויודעות לתת חוות דעת מקצועית על המצב הנוכחי בחברה ועל הסובב אותה, וכן יכולות לייעץ על המקומות הניתנים לשימור ולשיפור לצורך קידום תהליכים בצורה בריאה וטובה.

שירות ייעוץ לחברות מתייחס בין השאר לניתוח מתחרים וסביבת השוק בו פועל העסק, בידול העסק, ניתוח קהלי היעד, ניתוח הצרכים שלו וכיצד העסק יכול לענות עליו, ניתוח פעולות שיווקיות, החלטה על תקציב, השגת סכומי כסף ממקורות מימון שונים, וכן הלאה.

ייעוץ לחברות זהו פתרון מקצועי, אך לא פתרון קסם. היות ונדרשת עבורו עבודה רצינית ושיתוף פעולה בין בעלי ומנהלי העסק לבין היועץ עצמו. היועץ מגיע עם הידע והכלים, הוא לומד את בית העסק על בוריו ומספק ללקוח חווית עבודה נכונה יותר עם תוצאות טובות יותר.

מרחבי הרשת
עו"ד שי פניני – עורך דין מסחרי אזרחי
משרד עורכי הדין שי פניני