פנסיה בגיל השלישי

אחד הדברים הכי חשובים היום הוא נושא הפנסיה. אנו חוסכים כל החיים שלנו לקראת גיל הפרישה. גיל הפרישה או הגיל השלישי ידוע כגיל שקשה לעבוד בו למרוטת שיש הרבה זמן פנוי בו. הקושי העיקרי בגיל זה הוא הבדידות והקושי הפיסי מסיבות אלו חשוב לדאוג לפנסיה בגיל מוקדם.

מה אמורים לעשות בפנסיה?

חשוב להבין כי פנסיה היא בראש ובראשונה קרן חיסכון, זוהי קרן החוסכת כסף במהלך כל ימי חיינו ואמורה לעזור לנו בפאן הכספי בגיל הפרישה. חוץ מהנושא הכספי של הפנסיה חשוב לזכור כי פנסיה היא תקופה בחיים. הרבה אנשים חושבים על פנסיה כאל תקופה בה הם מסיימים לעבוד ויכולים להתפנות לדברים אחרים כגון תחביבים, כשרונות נטושים וכדומה.
עם כל היתרונות בגיל הפנסיה יש כמה דברים שחשוב לזכור, הגיל השלישי יכול להיות גיל קשה מאד ולכן חשוב לנסות להקל על הקשיש במה שניתן. יש אנשים המעדיפים לגור בדיור מוגן, כך הם מבטיחים לעצמם אורח חיים יוקרתי ומעניין. יש אנשים שמעדיפים ללכת לבית אבות על מנת להיות בטוחים בכל הפאן הרפואי ויש אנשים המעדיפים לבלות בבית הפרטי שלהם.

כל אדם וההחלטה שלו ומה שעושה לו טוב, הכי חשוב זה לנסות להעביר את הזמן בצורה מעניינת ולא לשקוע לשעמום ודיכאונות

דברים חשובים לפני יציאה לפנסיה:

כאמור, פנסיה היא תקופה עם הרבה זמן פנוי ולכן חשוב להיכנס לתקופה זו בצורה אופטימית, לתכנן את העתיד ולנסות לעורר מחדש את החושים שלנו כגון יצירתיות וכדומה.
אנשים בגיל זה יכולים לחיות במקומות שונים כגון בתי אבות, דיור מוגן ובתי הורים שונים ולכן חשוב להעביר את הזמן בצורה חיובית התורמת למוח ולגוף. אורח חיים בריא, אוכל בריא, פעילות גופנית ועשייה של פעילויות רבות יעזרו לחדד את החושים ולדכא תחושות שליליות.
על מנת לשמר את התחושה החיובית בגיל הזהב נסו לחשוב על הנכדים, הילדים והמשפחה. חשוב לבקר כמה שיותר וכמה שניתן וליצור פעילויות בזמן הפנוי. נסו להבין מה גורם לכם עניין ומה מסקרן אתכם, זו התקופה שיש לכם הכי הרבה זמן לעשייה ויצירה.

לסיכום:

פנסיה היא תקופה גורלית אין ספק, יש את הפאן הכלכלי שאליו חסכתם כל החיים ויש את הפאן של הזמן הפנוי. חשוב לנצל את התקופה הזו בצורה החיובית ביותר וכך למנף את הזמן למשהו טוב שתורם לכם ולסובבים אתכם.

לקריאה נוספת:

עופר אלשיך – טוויטר, עופר אלשיך