עורך דין גירושין לביטול הסכם ממון

זוגות רבים אשר מגיעים למצב של גירושין לאחר שחתמו על הסכם ממון, בטוחים כי העניין סגור וגמור ואין שום אפשרות לערער על הסכם הממון, אך זה לא תמיד נכון. עורך דין גירושין מקצועי אשר מכיר היטב את התחום יכול לקרוא היטב את הסכם הממון ולמצוא צידוקים שונים בכדי לבטל אותו, במיוחד אם ההסכם עצמו לא נוסח בצורה מקצועית ומדוייקת על ידי עורך דין מומחה מאוד בתחום.

לכן גם אם חתמתם על הסכם ממון לפני החתונה, אל תחתמו מיד על הסכם גירושין אשר מנשל אתכם מכל חלק ברכוש, אלא פנו אל עורך דין גירושין אשר יבדוק האם יש אפשרות לבטל את הסכם הממון בשל הסיבות המשתנות בחיים שלכם, או לערער על חלקים ממנו.

עורך דין גירושין

חוסר הבנה בעת החתימה על ההסכם

אחד המקרים הכי מוכרים אצל עורך דין גירושין הוא בני זוג שחתמו על ההסכם מבלי שבכלל הבינו על מה הם חותמים. רבים היו מסונוורים מאהבה והיו בטוחים כי הנישואין לעולם לא יגיעו אל סופם, ולכן חתמו בלי להבין על מה בדיוק הם חותמים, או אפילו בלי לקרוא היטב את הסכם הממון, ואת הטעות הם מבינים כאשר מגיעים הגירושין ויש לממש את האמור בו.

חשוב להבין כי הסיכוי לבטל הסכם ממון בשל אי הבנה הוא נמוך מאוד. מדובר בתהליך מורכב מאוד ולא תמיד הוא יכול להצליח ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין מומחה ובעל ניסיון בנושא הזה בכדי להבין האם בכלל כדאי לנסות להתחיל בתהליך המשפטי לביטול ההסכם.

תנאים לא סבירים בצורה קיצונית

עוד אפשרות לערעור או ביטול של הסכם ממון הינה במקרה בו תנאי ההסכם אינם סבירים ברמה קיצונית. לדוגמא, אדם אשר בהסכם מוותר על רכוש רב אשר צבר במשך שנים רבות מאוד, ויכול לאבד את כולו ביום אחד במקרה של הגירושין.

ישנם מצבים רבים בהם לפני החתונה בני הזוג חותמים על תנאים מופרכים מאוד מתוך מחשבה שהם כלל לא יתממשו לעולם, וברגע שזה קורה – הם יכולים למצוא את עצמם בבעיה קשה מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *