ליווי עו"ד תחבורה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נהיגה ברכב היא ללא ספק חלק משמעותי מחיינו, ומאפשרת לנו להגיע ממקום למקום בקלות ובמהירות. שלילת רישיון נהיגה היא אירוע לא נעים שעשוי להשפיע באופן ניכר על איכות החיים, בעיקר אם היא מתרחשת שלא בצדק כתוצאה מחוות דעת רפואית שגויה. מהי הוועדה הרפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכיצד עורך דין תחבורה יכול לעזור לכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם?

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף השייך למשרד הרישוי, ובאחריותו לבצע בדיקות כשירות נהיגה בטרם ההחלטה על שלילת רישיון נהיגה. בסיום הבדיקות – ימליץ למשרד הרישוי האם ניתן להשאיר את רישיון הנהיגה בידי הנהג או לא. למכון הרפואי מזומנים נהגים מסיבות שונות – נהגים שעברו עבירות תנועה, נהגים אשר מבקשים להוציא רישיון נהיגה על רכבי משא או רכב ציבורי וכן נהגים אשר סובלים מבעיות רפואיות ו/או נפשיות ויש צורך לוודא שהם לא מסכנים את עצמם ואת המשתמשים בדרך. עורך דין תחבורה, אשר מלווה אתכם לאורך יום הבדיקות, מייעץ לכם ומייצג אתכם בוועדה הרפואית שמקבלת את ההחלטה הסופית – יכול להכריע בנוגע לרישיון הנהיגה שלכם.

שלילת רישיון נהיגה בעקבות בעיה רפואית או אישיותית

בעיות רפואיות שונות וכן בעיות אישיותיות עלולות לסכן את הנהג ואת המשתמשים בדרך. למשל, נהגים אשר סובלים מבעיות ראייה חמורות עלולים שלא לראות היטב את הדרך, ונהגים הסובלים מפרקינסון עשויים שלא להגיב בצורה מהירה למתרחש בכביש. נהגים אשר נשלל רישיונם בעקבות בעיה אישיותית, הם נהגים אשר ורשעו בעבירות של שימוש בסמים, נהיגה בשכרות, נהגים אשר סובלים או סבלו בעברם מבעיות נפשיות וכן נהגים שצברו נקודות רבות בגין עבירות תנועה ורישיון הנהיגה שלהם נפסל מנהלית לתקופה של 9 חודשים.

מהו תפקידה של הוועד הרפואית ולמה חשוב להגיע אליה?

במהלך יום הבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים תידרשו לעבור מספר בדיקות בהתאם לסיבה בגינה זומנתם. בסיום יום הבדיקות תתקיים ועדה, במסגרתה יוחלט האם להשיב לכם את רישיון הנהיגה שלכם, לשלול אותו מכם או להשיב לכם אותו אך עם מגבלות מסוימות – למשל נהיגה עם עזרים, נהיגה בשעות האור בלבד, נהיגה עם מלווה וכדומה. לוועדה הרפואית הכרחי להגיע על מנת שלא יתקבלו החלטות כל-כך חשובות בלי הנוכחות שלכם ובלי לשמוע את הגרסה שלכם.

החשיבות של ליווי עורך דין בהכנה וייצוג מול הוועדה הרפואית

לנוכחות בוועדה הרפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש משמעות רבה, ואחריה יהיה קשה ומסובך יותר להשיב את רישיון הנהיגה – במידה והוא נשלל. לכן, הוועדה הרפואית היא המאני-טיים. עורך דין תחבורה אשר ילווה וייצג אתכם בוועדה יוכל להכין אתכם היטב ולדאוג לחוות דעת רפואיות ולמסמכים אשר ישכנעו את יושבי הוועדה להשיב לכם את רישיון הנהיגה שלכם, וכן לדאוג שמלוא הזכויות שלכם נשמרות ושלא מתקבלת בעניינכם החלטה שנוגדת את החוק.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – יומן מסע טיפוס הרים אל פסגת הר המטרהורן