כל מה שאתם צריכים לדעת על צדק בכספים שלכם

בעבר נושא הכספים האישיים היה מאוד פשוט. או שהיית שומר כסף תחת הבלטות שבבית, בתוך המזרון או המקפיא. אחר כך החלו לקום הבנקים ואנחנו התחלנו להפקיד אצלם את השייך לנו.

אך מה קורה כשהעולם מתפתח בכל שניה ובכל רגע נתון נגבה מאיתנו עוד משהו או משהו שמגיע לנו לא מגיע אלינו, אך ורק כי לא ידענו שמגיע לנו? הנה כמה אנשי מקצוע אשר כדאי לעבוד מולם בכדי לדעת בכל רגע נתון איפה הכסף שלנו נמצא.

רואה חשבון, מה הוא עושה?

תפקידו של רואה החשבון שלכם הוא בעצם לסדר את כל המערך הכלכלי שלכם אל מול הרשויות. כיוון שלמידת ראיית החשבון עורכת כ6 שנים, הידע של רואי החשבון הוא הנחוץ עבורכם באם אין לכם את הידע הדרוש להתנהלות כלכלית עפ"י החוק.

אם אתם עצמאיים בשטח (כלומר אינכם שכירים), רצוי שתמצאו לכם רואה חשבון אשר יתפעל את כל החשבוניות שלכם. אין כמו להגיע לסוף השנה כשיש מישהו שמסדר ומגיש הכל עבורכם.

באם החלטתם לשכור רואה חשבון, עשו עם עצמכם חסד, בדקו המלצות ובקשו לראות רישיון ראיית חשבון.

יועץ מס, על שום מה?

אם אתם לא מרגישים בצורך של שכירת רואה חשבון, והבלבול האמיתי שלכם נובע מהמסים אותם צריך לשלם, אין כל בעיה בלמצוא יועץ מס אשר יסדר לכם את הראש ואת הכיס.

חשוב לציין כי ליועצי מס אין את גודל האחריות והסמכות הקיימת לרואי חשבון וכי הם, למשל, לא יוכלו להגיש או לאשר עבורכם טפסים אל מול הרשויות. יועץ מס כשמו כן הוא. נועד לייעץ עבורכם ותו לא. כמובן, קיימים טפסים שהוא יכול להגיש אותם אך אין זה שונה אם אתם תגישו אותם.

עורך דין לענייני מיסים, מתי צריך אותו?

עורך דין מיסים נחוץ כאשר נוצרת חוסר וודאות אל מול הרשויות. כאשר האדם הפרטי לא יודע את דיני המיסים, קל מאוד ללכת לאיבוד ובטח קל מאוד לפספס חובות כאלה או אחרים.

תפקידו של עורך דין מיסים הוא לסדר את ההתנהלות הכלכלית שלך, המסים והחובות שלך אל הרשויות. הוא מסדר לך הכל ובעצם מגן עליך באם נקנסת. קיימים כתבי תביעה רבים אשר מדברים בדיוק על חוסר הידע של האזרח אל מול רשויות החוק.

כאשר הכל מסודר לכם ואתם יודעים בכל רגע נתון לאן הכסף שלכם הולך, או לא הולך, החיים הופכים לקלים יותר, פחות מפתיעים, והבלתי מתוכנן ידוע מראש.