אל תפלו בלשונכם! – לשון הרע בקבוצת וואטסאפ

נפגעתם או פגעתם דרך הוואטסאפ? רוצים לדעת מה אפשר לעשות עם זה? במאמר זה נסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על לשון הרע בקבוצת וואטסאפ!

הסבר קצר על לשון הרע

לשון הרע, המוכר גם בשם הוצאת דיבה, הוא המושג המשפטי המתאר מצב, שבו אדם נפגע כתוצאה מאמירה או פרסום במעמד צד ג' של דבר פוגעני. הכוונה היא לכך, שאם אדם אומר דבר פוגעני והדבר אינו מפורסם ברבים, הרי שזו פגיעה אישית, אבל לא לשון הרע. לעומת זאת, מספיק שאדם נוסף אחד נחשף לדבר פוגעני זה, או שנכתב או נאמר לצד ג' ללא נוכחות האדם הנפגע והאדם הנפגע נחשף לכך, זהו מקרה של לשון הרע.

החשיפה בוואטסאפ

אפליקציית הוואטסאפ נמצאת כמעט על כל טלפון חכם בארץ ואף בעולם. פעמים רבות, אנו משתמשים באפליקציה זו מתוך תחושת פרטיות ואנו מרשים לעצמנו לכתוב או להקליט את כל אשר עולה על רוחנו מבלי לחשוב על כך, שאדם אחר עלול להיפגע מכך. הבעיה היא, שהאפליקציה היא כלי תיעודי מופלא ולכן כל דבר שיוצא מהמכשיר שלכם ומגיע למכשיר אחר, עלול להגיע אחר כך לכל אדם אחר וללא כל שליטה מצדכם.

לשון הרע בקבוצת וואטסאפ

לשון הרע בקבוצת וואטסאפ זה דבר נפוץ מאוד. זאת, משום שאנחנו חושבים שאנחנו נמצאים בשיחה פרטית, בעוד שזה לא המצב כלל וכלל וכמו כן, מפני שבקבוצה, שבה יש יותר משני חברים, כל פרסום הוא פרסום ברבים. כך נוצר ממצב, שבו אנו עלולים לפרסם בקבוצה דברים פוגעניים, גם אם לא במטרה לפגוע ובלי משים, להיות חשופים לתביעה בגין לשון הרע, שתעמוד בכל התנאים המשפטיים הדרושים.

מי מטפל בך?

כל התחום המשפטי של לשון הרע בקבוצת וואטסאפ מטופל על ידי עורכי דין המתמחים בתחום זה באופן ספציפי. היות שמדובר על תחום משפטי חדש למדי, חשוב לפנות לעורך דין מנוסה, שמטפל במקרים אלו באופן שוטף כדי שיהיה מעודכן בכל הפסיקות הרלוונטיות ויחד עם זאת, אין לצפות לניסיון של שנים רבות בתחום זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *